Varšuvoje vyko EAPN EXCO susitikimas

2014 20 03 Komentarų: 0

 

2thumb.php014 kovo 14-15 dienomis Varšuvoje vyko EAPN EXCO (Vykdomojo komiteto) susitikimas, kuriame atstovavo Aistė Černiauskaitė. „Susitikimo dienotvarkė buvo labai intensyvi. Buvo aptarta daug klausimų: EAPN finansavimas, vykdomos ir planuojamos veiklos, nacionalinių EAPN stiprinimo galimybės,“ – teigia Tinklo atstovė EAPN EXCO Aistė Černiauskaitė. Europos Komisija mažina finansavimą EAPN veikloms, vis daugiau yra pereinama prie projektinio rėmimo. Belgijos Tinklo atstovas pabrėžė būtinybę ieškoti alternatyvių finansavimo šaltinių bei pristatė savo siūlymus, kurie galėtų būti naudojami, tiek europiniam tinklui, tiek nacionalinių tinklų finansavimo diversifikavimui

Susitikimo metu buvo aptarta ir EAPN generalinės asamblėjos darbotvarkė, kurią nuspręsta šiemet rengti Taline, birželio 27-28 d.

Latvijoje 2013 metų pabaigoje buvo įsteigtas skurdo mažinimo organizacijų tinklas, kurio atstovai pateikė dokumentus ir pristatė prašymą tapti EAPN nariais. Paraiška bus svarstoma Generalinėje asamblėjoje birželį.

Varšuvoje taip pat buvo išrinktas naujas valdybos narys. Atsistatydinus Prancūzijos atstovui, Joana Engen, atstovaujanti Norvegiją, buvo išrinkta Valdybos nare.

Islandijos EAPN atstovė pristatė tinklo patirtį pritaikant MASS (Member‘s self reflexion and assessement). Instrumentas tinklui pasirodė vertingas, padėjo išryškinti organizacijos stiprybes. Islandijos tinklas yra mažas – vienija 9 organizacijas. Buvo pasiūlyta ir kitiems tinklams pritaikyti MASS ir pasidalinti savo teigiama patirtimi. MASS yra vienas iš instrumentų sukurtų EAPN palengvinti nacionaliniuose tinkluose tinklaveiką, todėl jo naudojimas būtų didelė pridėtinė vertė sukurtam produktui.