NVO ragina Seimo frakcijas pritarti skolų išieškojimo tvarkos pakeitimams

2018 29 03 Komentarų: 0

Šiandien, kovo 29 d., LR Seimo posėdyje bus svarstomi projektai, skirti skolų išieškojimo tvarkos pakeitimams. Šie įstatymų projektai liečia net 10 procentų Lietuvos gyventojų, turinčių įsiskolinimų, perduotų antstoliams priverstiniam išieškojimui. Tinklas, kartu su koalicija „Galiu gyventi“, ragina visų Seimo frakcijų narius pritarti Vyriausybės ir Seimo narių pateikimui projektų, kurie ženkliai prisidės prie gyventojų skolų naštos sumažinimo.


Nevyriausybinių organizacijų teigimu dabartinė skolų išieškojimo tvarka, kai iš minimalios mėnesinės algos gali būti išieškoma net 50 procentų atlygio, stumia žmones į neaktyvumo ir skurdo spąstus, didėja nelegalaus darbo mąstai, žmonės renkasi slėptis, o negrąžinti skolas. Skolas turintiems asmenims nepaliekama jokių finansinių paskatų dirbti ar galimybių dirbant pasilikti pakankamą pragyvenimui skirtą pajamų sumą ir tuo pačiu palaipsniui grąžinti įsiskolinimus.

Organizacijų įsitikinimu, išskaitų iš darbo užmokesčio sumažinimas ir antstolių diskrecijos teisių neišplėtimas būtų didelis žingsnis į priekį, mažinantis skurstančiųjų skaičių Lietuvoje ir padidinantis realias galimybes asmenims grąžinti savo skolas kreditoriams.