Kvietimas į studijos „Socialinės paramos reformos vertinimas” pristatymą

2017 24 10 Komentarų: 0

2012 m. atlikus eksperimentą penkiose pilotinėse savivaldybėse, 2014 m. visoje Lietuvoje buvo įvykdyta socialinės paramos sistemos pertvarka. Nuo reformos pradžios 2012 m. iki 2016 m. paramos gavėjų skaičius sumažėjo 60.4 proc. Tuo pat metu išlaidos piniginei socialinei paramai sumažėjo 112 912 tūkst. eurų.
Savivaldybėse džiaugiamasi gerėjančiais rodikliais ir sutaupytomis lėšomis, kurias galima išleisti kitoms socialinėms ar su socialine sritimi nesusijusioms reikmėms, tačiau skurdo ir pajamų nelygybės rodikliai nemažėja ir siekia rekordines aukštumas nuo Lietuvos įstojimo į ES.
Tinklas išreiškia susirūpinimą dėl reformos poveikio kalbant didėjantį skurdo lygio paplitimą Lietuvoje bei poveikį labiausiai nepasiturintiems mūsų visuomenės nariams.
Atsižvelgiant į tai, jog iki šiol nėra išsamiai išanalizuotas reformos poveikis paramos gavėjams arba jos netekusiems asmenims, Tinklas atliko studiją „Socialinės paramos reformos vertinimas”, kurioje siekiama į socialinę paramą siekiama pažvelgti iš paramos gavėjų ir su jais dirbančių nevyriausybinių organizacijų perspektyvos.

Tinklas kviečia į studijos pristatymą spalio 26 d. 11 val. Pristatymo vieta: Lietuvos Respublikos Seimas, Nepriklausomybės akto signataro K. Antanavičiaus salė.
Pristatymo metu bus pateikti studijos rezultatai bei rekomendacijos socialinės paramos sistemos tobulinimui. Numatomus socialinės paramos teikimo tvarkos pakeitimus pristatys Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai. Taip pat bus pristatomas Europos minimalių pajamų apsaugos tinklas, kurį palaiko Europos Komisija. Visa darbotvarkę rasite čia.

Registruotis galite el. paštu tinklas@stopskurdas.lt arba paskambinę telefonu 8 685 41538