Ekonominė situacija Lietuvoje kasmet vis gerėja. Nuolat džiaugiamasi augančiais BVP ir kitais makroekonominiais rodikliais, tačiau skurdo ir socialinės atskirties rizikos lygis Lietuvoje nemažėja ir yra vienas aukščiausių Europos Sąjungoje. Tuo tarpu socialinės paramos gavėjai sudaro tik 3 proc. Lietuvos gyventojų ir šis skaičius vis mažėja. Šie skaičiai byloja apie vykdomą neefektyvią socialinę politiką. Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas kartu su partneriais kviečia Jus birželio 6 d. dalyvauti tarptautiniuose renginiuose, organizuojamuose EMIN (Europos minimalių pajamų tinkas)*, kurių metu diskutuosime apie socialinės paramos sistemos tobulinimo galimybes.
Pirmoje dienos pusėje kviečiame Jus į tarptautinę konferenciją „Minimalių pajamų apsauga Lietuvoje: padėti, investuoti ir įgalinti”, kuri vyks birželio 6 d. 10:00 – 14:00, Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje. Konferencijos metu sprendimų priėmėjai, mokslininkai ir praktikai diskutuos apie minimalių pajamų apsaugą Lietuvoje: apie socialinės piniginės paramos adekvatumą, prieinamumą ir žmonių įgalinimą. Diskusijų metu drauge ieškosime būtų, kaip padėti žmonėms, atsidūrusiems paramos sistemoje, kokios socialinės politikos investicijos juos įgalintų veikti ir būti savarankiškais bei pilnaverčiais visuomenės nariais. Visą konferencijos programą rasite čia. Konferencijos bendraorganizatoriai – Europos komisijos atstovybė Lietuvoje ir Lietuvos savivaldybių asociacija. Registruotis į konferenciją iki birželio 1 d. galite paspaudę nuorodą.
Birželio 6 d. 16:00 – 19:00 kviečiame Jus dalyvauti Gyvosios bibliotekos popietėje. Gyvosios bibliotekos metu galėsite ne tik iš arti pažvelgti į skurdą ir socialinę atskirtį Lietuvoje, bet ir pažinti kitų Europos šalių gyventojų patirtis. Renginio metu galėsite ne tik iš arti pažvelgti į skurdą ir socialinę atskirtį Lietuvoje, bet ir pasirašyti peticiją už adekvačių, prieinamų ir įgalinančių minimalių pajamų schemų įtvirtinimą visoje Europos Sąjungoje. Tai taip pat galite padaryti čia.
GYVOJI BIBLIOTEKA – tai neformalaus ugdymo metodas, skatinantis tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms. Gyvoji biblioteka sudaryta iš gyvųjų knygų, bibliotekininkų ir skaitytojų.
Gyvosios knygos – tai žmonės iš pažeidžiamų socialinių grupių, visuomenėje patiriantys diskriminaciją ar išankstines nuostatas. Gyvosios knygos turi daug ką pasakyti besidomintiems atskirtį ar diskriminaciją patiriančių žmonių gyvenimu ar norintiems iš pirmų lūpų išgirsti atsakymus į jiems rūpimus klausimas.
*Renginiai yra EMIN (angl. European Minimum Income Network) projekto, kurį remia ir palaiko Europos Komisija, dalis. Projekto metu siekiama informuoti visuomenę apie minimalių pajamų užtikrinimo svarbą ir tobulinti minimalių pajamų apsaugos sistemas. Daugiau informacijos apie EMIN: http://www.stopskurdas.lt/projektai/emin-2/.
Viena iš svarbiausių projekto dalių – kelionė autobusu, kurios metu Europos šalis lankys Europos kovos su skurdu organizacijos (angl. European Anti Poverty Network) ir ją palaikančių institucijų atstovų delegacija, kuri apjungs 32 Europos sostines. Daugiau informacijos apie projektą: http://eminbus.eu/.
Birželio 6 d. delegacija lankysis Lietuvoje. Maloniai kviečiame Jus palaikyti akciją ir prisijungti prie Tinklo organizuojamų renginių!