Skurdo mažinimo tinklas > Naujienos > Naujienos > Suteikime balsą skurdą patiriantiems žmonėms

Suteikime balsą skurdą patiriantiems žmonėms

2021 30 11 Komentarų: 0

Skurdą patiriantys žmonės neturi pajėgumo atstovauti savo interesus ir prisidėti prie reikalingų pokyčių, tačiau jų balsas yra labai svarbus siekiant veiksmingos skurdo mažinimo politikos. Naudojant Forumo teatro metodą jau ne vienoje šalyje buvo priimti įstatymų pakeitimai, remiantis būtent skurdą patiriančių žmonių patirtimi. Forumo teatro sesijos padeda sujungti skurdą patiriančius žmones, politikus, ministerijas ir savivaldybes, daug dėmesio skiriant įtampos mažinimui, žmonių įgalinimui ir atviram dialogui – problemų ir jų sprendimo būdų išsakymui – siekiant formuoti politikų darbotvarkes, sprendžiant skurdo problemas šalyje.

Projekto metu siekiama surengti sesijas visose Lietuvos apskrityse. Jose dalyvautų skurdą patiriantys žmonės, savivaldybių ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai.

„Likau sužavėta, kad naudojamas Forumo teatras, kuriuo sprendžiamos problemos kūrybingai“.

„Nesijautė, kad būtų iš kitų institucijų. Visi buvo lygūs“.

„Galėtų būti daugiau renginių tokių, kur žmonės kalbasi lygiavertiškai“.

Tokių atsiliepimų girdime daug iš sesijose dalyvavusių skurdą patiriančių žmonių.

„Džiaugiuosi, kad šiemet buvo rengiami regioniniai susitikimai. Visuose tuose susitikimuose dalyvavo ir ministerijos atstovai ir aš tikrai matau prasmę kiekvienos teritorijos problematiką analinuoti atskirai ir ieškoti metodo, kaip būtų galima atliepti konkrečios vietos, tiek paslaugų poreikį, tiek pasiūlą. Ir noriu padėkoti už tokį formatą, kuris sudaro galimybę turėti betarpišką kontaktą, iš pirmų lūpų išgirsti tas visas gyvenimiškas situacijas ir socialines problemas, su kuriomis susiduriam. Kartais tai padeda pervertinti kryptį, nusistovėjusį standartą, kaip mes supratom problemų sprendimus. Aš tame matau didelę prasmę“. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė

Remdami projektą Jūs galite padėti skurdą ir socialinę atskirtį patiriantiems žmonėms gyvai išsakyti savo problemas ir teikti siūlymus sprendimų priėmėjams. Taip pat prisidedate prie tolimesnės išsakytų problemų advokacijos.

Prisidėti galite čia:
https://www.aukok.lt/projektai/Suteikime-balsa-skurda-patiriantiems-zmonems

Parašykite komentarą