Skurdo mažinimo tinklas > Naujienos > Naujienos > Skurdo ir socialinės atskirties apžvalga 2021 – pandemija tik išryškino ilgus metus besitęsiančias problemas

Skurdo ir socialinės atskirties apžvalga 2021 – pandemija tik išryškino ilgus metus besitęsiančias problemas

2021 27 09 Komentarų: 0

Nors sparčiai vejamės ekonominius rodiklius, esame viena skurdžiausių visuomenių Europos Sąjungoje, tad ir socioekonominės pasekmės mūsų neaplenkia. Kaip ir kitų krizių metu, taip ir dabar labiausiai kenčia patys skurdžiausi ir pažeidžiamiausi šalies gyventojai. Skurdo rizikos lygis 2020 m. šalyje siekė 20,9 proc. ir, palyginti su 2019 m., padidėjo 0,3 procentinio punkto. Statistika rodo, kad skurdo rizikos atžvilgiu Lietuvoje pažeidžiamiausi yra bedarbiai, vieniši asmenys, vieniši tėvai, auginantys vaikus, senatvės pensininkai, žmonės su negalia, daugiavaikės šeimos ir vaikai.

Šiemet ne tik daug dėmesio skyrėme įsiskolinimams ir bedarbystei, bet įtraukėme ir naujas temas – energetinį skurdą, maisto švaistymą, migraciją ir rinkimus.

Apžvalgoje pateiktos įžvalgos bei rekomendacijos parengtos bendradarbiaujant su NSMOT nariais bei kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis, skurdo ir socialinės atskirties srityje dirbančiais ekspertais, mokslininkais ir teisininkais.

Su naujausia apžvalga galite susipažinti čia

Parašykite komentarą